Tepelná izolace střechy
Střešní konstrukce je z hlediska povětrnostních vlivů namáhána ze všech stavebních konstrukcí nejvíce. Působení deště, mrazu a slunečného záření v letních měsících klade na střešní konstrukci velké nároky.
Profesionální zateplení střešní konstrukce zamezí únikům tepla v zimních měsících a zároveň brání přehřívání vnitřních prostorů v letních měsících.
Pro příjemné prostředí v podstřešních bytech je vhodné vybírat izolace se zvýšenou schopností akumulace tepla, jako jsou například foukaná celulózová izolace Climatizer Plus® nebo dřevovláknité izolační materiály. K dispozici jsou ale i minerální izolace a speciální polystyreny.
- šikmé střechy se nejčastěji plní foukanou izolací z volného prostoru nad kleštinami do připravené dutinyj (jedná se o velmi rychlé bezespárové izolování šikmých konstrukcí bez vzniku tepelných mostů v izolaci)
- u vazníkové střechy je provedení foukané izolace nesrovnatelně rychlejší a účinnější než s deskovými materiály (eliminace chyb v detailech)
aplikace foukané izolace do střešní konstrukce z interiéru |
foukání izolace z exteriéru střechy |
- dvouplášťové střechy s větranou vzduchovou mezerou napojenou na vnější prostředí u panelových a bytových domů lze účinně zateplit pomocí foukané izolace aplikované přímo do dutiny střechy
Dvouplášťové dřevěné střechy se mohou zateplit dovnitř dutiny foukanou izolací nebo kompletně strhnout a udělat nové. Bohužel se stále setkáváme s případy zateplení takovéto střechy ze shora, kdy se na stávající prkenný záklop položí vrstva tepelné izolace včetně nové hydroizolace. V takovém to případě hrozí nadměrné riziko degradace dřevěných prvků, které jsou uzavřeny ve slabě větrané mezeře.
Nejčastěji používané skladby střešních konstrukcí najdete v našem 3D interaktivním domu.